SK Robert Talarek

Cejhyra

klacz siwa, ur. 2003 (Avangard – Cesia/Pers)

zdjęcia: Sylwia Iłenda

Rodowód:

Avangard (SU)Vympel (SU)Menes (SU)
Molva (SU)
Antenna (SU)Mascat (SU)
Nalpa (SU)
CesiaPersEnos
Pentoda
CechaPalas (SU)
Cena

Kariera wyścigowa:
2006-2007: 9 startów – 1xII, 1xIII, 3xIV, 1xV

Kariera pokazowa:
2017 – 5 miejsce w klasie (klacze 11-letnie i starsze) na Polskim Narodowym Pokazie Koni Czystej Krwi Arabskiej, Janów Podlaski

Kariera hodowlana:
2009 – og. siwy CEREMOS (po Pegasus)
2011 – og. gniady CEZRAK (po Madras Kossack)
2012 – kl. siwa CERNIKE (po Madras Kossack)
2014 – og. siwy CUKERO (po Cukebar)
2015 – og. siwy CMOKER (po Dostatok)
2018 – og. gniady CEPUN (po Hyyaf Al Khalediah)
2019 – kl. siwa CENDORIA (po El Palacio VO)
2020 – og. gniady CUKS (po Equator)

CEJHYRA to doskonała matka stadna w typie pokazowym. Na koncie ma piąte miejsce w najtrudniejszej klasie klaczy starszych Pokazu Narodowego w Janowie Podlaskim, gdzie uzyskała ocenę 90 pkt.

Jej ojcem jest og. AVANGARD wyhodowany w Tiersku o czysto polskim pochodzeniu. Ród męski wywodzi się od polskiego og. AMURATH SAHIB, a linia żeńska prowadzi do kl. GAZELLA II. AVANGARD to niezapomniany zwycięzca klas Liberty na pokazach w Falborku i międzynarodowym pokazie w Poznaniu.

CEJHYRA to siostra kilku utalentowanych sportowo koni. Jest pełną siostrą og. CESIHUS (drugi w Derbach i drugi w Nagrodzie Wielkiego Szlema) i półsiostrą og. CEKUR (zwycięzca trzech gonitw, w tym Nagrody Kabareta, drugi w Nagrodzie Sambora, Baska i ponownie Kabareta), kl. CEDUNIA (zwyciężczyni trzech gonitw, w tym Nagrody Europejczyka), kl. CELINECZKA i og. CESIGROM (zwycięzcy dwóch gonitw). Ponadto CELINECZKA to matka og. CERWING (zwycięzca 5 gonitw, w tym Nagrody Kabareta), og. CELEBRYTA (zwycięzca jednej gonitwy i drugi w Derbach) i kl. CESRA (zwyciężczyni jednej gonitwy). CESIHUS to również Czempion Polski w Rajdach Długodystansowych na 120 km. Zarówno on jak i og. CESIGROM ukończyli rajdy na 160 km.

2017 – 5 miejsce w klasie (klacze 11-letnie i starsze) na Polskim Narodowym Pokazie Koni Czystej Krwi Arabskiej, Janów Podlaski